Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lot w 3 prostych krokach Możesz ubiegać się o odszkodowanie w przypadku, gdy Twój lot został opóźniony powyżej 3 godzin, odwołany lub odmówiono Ci wejścia na pokład samolotu.
Uzyskaj rekompensatę bez opłat wstępnych


Wypełnij formularz
SPRAWDŹ KWOTĘ REKOMPENSATY
Ponów obliczenia Wypełnij formularz

Odszkodowanie za odwołany lot

Odwołany lub opóźniony lot zawsze wiąże się z dużym stresem i może skutecznie zepsuć plany wyjazdowe. Warto wiedzieć, że w takiej sytuacji pasażerowie nie są pozbawieni praw. Możemy dochodzić swoich racji, domagając się od przewoźnika odszkodowania, np. w postaci rekompensaty pieniężnej, za zaistniałą sytuację.

O możliwości uzyskania odszkodowania za odwołany bądź opóźniony lot decydują przepisy Unii Europejskiej, a ściślej ujmując - rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr 261 z 2004 roku. Według tych regulacji pieniężna rekompensata, w wysokości od 250 do 600 euro, należy się osobom, których lot na obszarze UE został opóźniony o więcej niż 3 godziny. Przepisy chronią również pasażerów, których lot został odwołany z przyczyn niezależnych od przewoźnika - jeżeli linia lotnicza nie poinformowała o tym odpowiednio wcześnie i nie zaproponowała alternatywnego rozwiązania, można żądać odszkodowania w wysokości od 125 do 600 Euro. Rekompensaty (250 – 600 Euro) mogą domagać się także pasażerowie, którym linia lotnicza odmówiła wejścia na pokład. Niestety, takie sytuacje zdarzają się coraz częściej, ponieważ linie lotnicze stosują nieuczciwą praktykę overbookingu, która polega na sprzedaży większej liczby biletów niż dostępnych jest miejsc w samolocie.

Jak otrzymać rekompensatę za odwołany lub opóźniony lot?

Jak pokazują statystyki, niewielu pasażerów ma świadomość, że za opóźniony lub odwołany lot można domagać się odszkodowania w formie pieniężnej rekompensaty. Jeszcze mniej osób decyduje się na dochodzenie swoich praw. Fly Refund specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń w imieniu pasażerów. Nasz zespół składa się z osób, które zdobyły doświadczenie podczas pracy dla linii lotniczych, dlatego wiemy, jakie podjąć działania, by były skuteczne, a poszkodowana osoba otrzymała należną rekompensatę.

Oferujemy profesjonalną pomoc w uzyskaniu odszkodowania za odwołany lub opóźniony lot. Możemy pomóc również przypadku zaginionego bagażu. Z Fly Refund warto dochodzić swoich praw - nie ponosisz żadnych kosztów, dopóki nie otrzymasz rekompensaty. Prowizję pobieramy dopiero po wpłynięciu odszkodowania na Twoje konto.